galerie pokoje na lodi

Muži jeli pracovat do Volkswagenu. Ubytování je pořádně vyděsilo!

Nevyhovující ubytování - 3
Zdroj: facebook, Priznania zamestnancov VW
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 17. 8. 2019
Téma:

Skupinu Slováků, která odjela pracovat do Německa, šokovalo přidělené bydlení. Ubytovali je v lodních kajutách, které jsou ve špatném stavu. Fotky začaly rychle kolovat na sociálních sítích.

Okno, které nejde otevřít, malý pokoj pro čtyři osoby, zrezivělé skříňky, absence ledničky – už od prvního pohledu bylo Slovákům jasné, že tohle ubytování není podle jejich představ. Původně jim prý byl slíben pokoj pro dvě osoby a s kompletním servisem.

 

"Vyslali je ze slovenského Volkswagenu do toho německého. Toto dostali jako ubytování. Podepsali smlouvu a takto se o ně postarali. Mají mít ranní, odpolední a noční směny a tady mají žít několik měsíců. Čtyři lidé na jednom pokoji bez ničeho," popsal muž, který chtěl zůstat v anonymitě, pro televizi Markíza.

 

 

Do německé pobočky přijela ze Slovenska asi stovka zaměstnanců, kteří tam mají pracovat tři měsíce. Zaměstnanci si hned stěžovali. Řekli, že je ubytování nepřijatelné a požadovali okamžité řešení. Společnost prohlásila, že bydlení zajišťovala externí firma.

 

"Vyhodnotili jsme, že je tohle bydlení pro naše zaměstnance neakceptovatelné. Proto jsme okamžitě kontaktovali příslušné odpovědné oddělení ve Wolfsburgu, aby co nejdříve zajistili adekvátní bydlení," reagovala mluvčí Volkswagen Slovensko Lucia Kovarovič Makayová. "Vzniklá situace nás mrzí a věříme v její brzké vyřešení," zakončila.


 

GALERIE: Nevyhovující ubytování

1
/
4
Zdroj: facebook, Priznania zamestnancov VW
Nevyhovující ubytování - 1

TN.cz