alergická reakce

Muži po vosích bodnutích selhaly všechny životní funkce, oživit se ho nepodařilo

Sanitka
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
26.7. 2020 10:50
Téma:

Záchranáři vyjížděli v sobotu k muži, kterého na Ostravsku pobodal roj vos. Muži selhaly všechny základní životní funkce, oživit už se ho nepodařilo. Takto těžká reakce je podle záchranky výjimečná.

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly u pacienta v sobotu odpoledne. Kromě pozemní posádky na místo zamířil také vrtulník záchranářů.

 

"Šestašedesátiletý muž, jehož vosy napadly na zahradě, jevil nejprve známky šokového stavu a následně upadl do bezvědomí. Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí," popsal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

 

Postiženému byla poskytnuta první pomoc a nepřímá srdeční masáž, záchranáři následně pokračovali v rozšířené resuscitaci za použití léků i defibrilačních výbojů. I přes veškerou snahu se muže oživit nepodařilo, lékař po hodinové resuscitaci konstatoval smrt.

 

 

"K alergickým reakcím a zdravotním komplikacím po bodnutí hmyzem vyjíždějí záchranáři v MSK během letní sezóny v desítkách případů, takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však výjimečná," dodal Humpl.

TN.cz