zkrácené řízení

Muži podezřelí z napadení Feriho se vězení nejspíš vyhnou

Téma:

Dva tisíce korun za dvě roztržené košile a podobné částky zdravotním pojišťovnám. Takový je trest pro dva muže, kteří jsou podezřelí z útoku na poslance za TOP 09 Dominika Feriho. Policie případ řešila ve zkráceném řízení. Muži už částky zaplatili, žalobce tak upustil od stíhání. Navíc i on odmítá, že šlo o rasově motivovaný útok.

Vojtěchu Hromádkovi z Uherského Hradiště, který měl poslanci Ferimu uštědřit několik ran, hrozilo až tříleté vězení. Stejně i jeho otci, který se do šarvátky připletl.

 

"Já jsem si šel zapálit cigaretu ven a najednou ke mně někdo přišel a ptá se, jestli jsem to skutečně já. Říkám jasně, v pohodě a pak se na mně sneslo několik ran do obličeje," popsal Feri.

 

"Nebyl to úmysl, to tak vyplynulo prostě z té situace. Všichni tam měli popito a prostě nějaká ta komunikace, která asi nebyla příliš přátelská, se vyvinula," vysvětlil podezřelý Vladimír Hromádko.

 

Návrh na potrestání žalobce na 15 měsíců odložil. Otec a syn totiž splnili zákonné předpoklady. "Mezi které mimo jiné patří doznání podezřelých, náhrada škody, případně uzavřená dohoda," vyjmenoval státní zástupce Tomáš Pindur.

 

 

Muži zaplatili za roztržené košile Feriho a jeho přítele a také náklady na jejich ošetření. Policie zkoumala, jestli měl konflikt rasový motiv. Přestože podle některých svědků na místě útoku padly i rasově motivované nadávky, policie i státní zastupitelství věc vidí jinak.

 

"Nebylo prokázáno, že by jednání podezřelých mělo jakýkoliv rasový podtext," doplnil Pindur. Pokud otec a syn Hromádkovi během 15 měsíců nespáchají přestupek nebo trestný čin, soudu se nadobro vyhnou. S rozhodnutím žalobce souhlasil i Dominik Feri.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova