šťastný konec

Muži v Číně před 24 lety unesli syna, teď přišlo radostné shledání

Malé dítě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Linda Nguenová
Linda Nguyenová
18.7. 2021 19:06
Téma:

Téměř čtvrtstoletí hledal jednapadesátiletý Číňan Kuo Kang-tchang svého syna. Toho v roce 1997 tehdy jako dvouleté batole unesli obchodníci s lidmi. Příběh se teď dočkal šťastného konce, jak informoval web britské stanice BBC – syn se našel.

Statisíce ujetých kilometrů, vynaložení nejen životních úspor, ale i sil – tak vypadala cesta dnes už jednapadesátiletého muže, který půl života zasvětil tomu, aby našel svého zmizelého syna. Obchodníci s lidmi tehdy dvouletého chlapečka unesli od jejich domu v provincii Šan-tung.

 

Od té doby začala Kuovo pátrání. Projet měl 20 provincií, při nehodách prý poškodil na desítku motorek a utrpěl i zlomeniny. I poté, co utratil veškeré peníze, vůle ho neopouštěla. Přes všechno ve snaze najít své dítě spal pod mosty a žebral o jídlo a pokračoval v pátrání.

 

Po téměř 24 letech od únosu, když už možná docházela naděje v jeho nalezení, přichází zpráva – syna našla policie. Podle zpravodajského webu Global Times Kuova syna odhalily testy DNA.

 

 

 

Policie prý zároveň vypátrala a zatkla dva podezřelé z únosu. Dnes už dospělý mladík se podle BBC našel v sousední provincii Che-nan, kde také žil. Víc informací o vypátrání zmizelého syna ale zatím k dispozici není.

 

Jak upozornil web BBC v Číně jsou únosy dětí velkým problémem, ročně jich zmizí tisíce. Obchodníci s lidmi je často prodávají k adopci, a to i do zahraničí.

 

Čínská média zveřejnila obrázky z dojemného setkání:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN LIVE