Zasáhli strážníci

Muž s rakovinou skočil do kolejiště, zrušili mu operaci kvůli koronaviru

muž skočil pod vlak
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
28.10. 2020 17:34
Téma:

Vydešení svědci zavolali strážníky na hlavní nádraží v Pardubicích. Popisovali, že se tam muž pokouší skočit pod vlak. Skutečně stál v kolejišti, všechno ale bylo jinak. Podle městské policie se potýká s rakovinou, udělalo se mu špatně. Kvůli koronavirové epidemii mu prý navíc zrušili plánovanou operaci.

Dramatické okamžiky zažili cestující i strážníci o víkednu na pardubickém hlavním nádraží. Vyděšení lidé jim volali, že se tam muž pokusil skočit pod vlak, ale na poslední chvíli si to rozmyslel.

  

Ještě před příjezdem hlídky zburcovala městská policie nádražní ostrahu, která ho našla. "Ukázalo se ale, že o sebevraždu nešlo. Muž je onkologicky léčený pacient, kterému byl kvůli epidemii koronaviru zrušen plánovaný lékařský zákrok," uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

 

Podle něj se muži na nádraží udělalo špatně. "Protože nechtěl pozvracet prostor nástupiště, sestoupil z peronu do kolejiště. Strážníci s ním jeho životní situaci probrali, muže uklidnili a ten poté mohl pokračovat do místa svého bydliště," doplnil.

 

 

Česká vláda nedávno ubezpečila, že důležité lékařské zákroky, včetně těch souvisejících s rakovinou, se kvůli epidemii rušit nebudou.

 

Některé nemocnice už ale řadu operací musí odkládat. Lůžek je stále dostatek, někde však ubývá personálu, který by zákroky prováděl. Nemoc covid-19 se totiž nevyhýbá ani lékařům nebo zdravotním sestrám.

TN.cz