SVÁTEK VŠECH ŽEN

Muži se na MDŽ prásknou přes kapsu. Ti línější jen dají partnerce kreditku

Věra Müllerová
Věra Müllerová
6.3. 2020 21:34
Téma:

Květinářství v pátek zažila pořádně perný den. Sklady se naplnily a u pultů se vázaly kytice jak na běžícím pásu. Rušné budou pravděpodobně i sobota a neděle, kdy je Mezinárodní den žen, což je společně s Valentýnem svátek, kdy se u nás nejvíce kupují květiny.

Čeští muži k Mezinárodnímu dni žen v květinářstvích fandí klasice - růžím. Podle statistik za tyto květiny ročně utratíme neuvěřitelnou půl miliardu korun. Hned na druhé příčce je pak tradiční karafiát. Těch se prodá odhadem za 75 milionů korun.


Velmi oblíbené jsou i typicky jarní květiny, například tulipány nebo narcisy. Den žen znamená pro velkoobchody s květinami jeden ze dvou nejdůležitějších dnů v roce. Objednávky květin z Jižní Ameriky nebo Afriky se dělají několik měsíců dopředu.

 

 

"Zaznamenáváme velký nárůst, co se týká dovozu květin. Je to dvojnásobek až trojnásobek toho, co se běžně dělá," řekl ředitel velkoobchodu s květinami a doplňky Vonekl Jiří Klíšť. MDŽ dokonce překonává i svátek zamilovaných. "Je to o 20 procent více oproti Valentýnu," srovnal Klíšť.

Anketa

Slavíte více MDŽ nebo Valentýna?

Hlasovalo 82 lidí.

Za socialismu ženy dostávaly mýdlo nebo froté ručník s nápisem MDŽ. Dnes pánové ke kytce přidávají spíš něco na zub. "Když už vezmou kytku, tak přiberou například čokoládu, bonboniéru nebo víno," vyložila Jana Brzobohatá z květinářství IBC.


Někteří to ale řeší svérázněji. "Hodně často to bývá v tom stylu, že chlap dá spíš ty peníze anebo kartu a 'běž si koupit sama'," shrnul velmi pragmatické chování některých mužů Michal Hrušecký z květinářství De Fleurs.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz