Výbuch v Brně

Muži vybuchla v tašce podomácku vyrobená pyrotechnika. Přišel o ruku

Věra Müllerová
Věra Müllerová, Kristýna Vondřichová
22.5. 2020 13:33
Téma:

V Brně na Staré osadě došlo v pátek dopoledne k explozi. Jednašedesátiletému muži vybouchla v tašce přenášená a doma vyrobená pyrotechnika. Následkem výbuchu přišel kvůli devastujícímu zranění o ruku.

Zdrojem exploze měla podle informací TN.cz být skleněná lahev, v níž se měla nacházet podomácku vyrobená pyrotechnika. Co s domácími dělobuchy muž zamýšlel a zda je sám vyrobil, není jasné. Pozadí celého incidentu vyšetřují policisté.

 

"Na Staré osadě došlo k výbuchu podomácku vyrobené pyrotechniky. Jednašedesátiletý muž má poraněnou ruku, ta zranění jsou devastující. Nikdo další nebyl zraněn. Jde o poměrně frekventované místo. Zjišťujeme další okolnosti, především to, jak se muž k výbušné látce dostal a jakým způsobem. Muž je aktuálně v péči lékařů," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

 

Stav zraněného muže je stabilní, ruku, ve které držel tašku s pyrotechnikou, se však zachránit nepodařilo. V době, kdy na místo exploze dorazili záchranáři, byla 61letá oběť výbuchu stále při vědomí.

 

"Ošetřili jsme pacienta v souvislosti s údajným výbuchem skleněné lahve. Těžce si poranil horní končetinu. Převezli jsme jej k další péči do Fakultní nemocnice u svaté Anny," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

 

Výbuch také krátce zastavil provoz tramvajových linek 2 a 3. Podle mluvčí brněnského dopravního podniku Hany Tomaštíkové tramvajová doprava v úseku stála 20 minut. Namísto tramvají vyjížděly autobusy. Provoz byl posléze plně obnoven.

 

GALERIE: Muži v tašce vybuchla doma vyrobená pyrotechnika

1
/
6
Zdroj: TV Nova
Muži v tašce vybuchla doma vyrobená pyrotechnika - 1

TN.cz