Brňané se nepohodli

Muž z Brna udal souseda kvůli hluku. Ten mu přivařil dveře svářečkou

Muži vadil hluk, přivařili mu za to dveře
Zdroj: Profimedia, Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
2.8. 2020 15:29
Téma:

K stížnostem na rušení nočního klidu vyjíždějí strážníci o víkendech pravidelně, spor dvou mužů z Brna kvůli hlasité hudbě měl však kuriózní dohru. Jakmile městská policie odjela, stěžujícího si muže čekala pomsta. Přivařili mu totiž dveře a on se nemohl dostat ven.

V noci na neděli po jedné hodině strážníci řešili hlasitou hudbu ve dvoře v centru Brna. Pouštěl si ji 38letý muž, na kterého hlídku přivolal soused. Po jejím příjezdu muziku vyplnul a slíbil, že už půjde spát.

 

"Vzhledem k tomu, že to byl jeho první přestupek, vyřešili strážníci záležitost domluvou," uvedla mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

 

Jenomže za půl hodiny volal nespokojený muž znovu s tím, že z okna svého bytu viděl záblesky u dveří do dvora s garážemi. Právě odtamtud se předtím linula hlasitá hudba. Když je šel zkontrolovat, zjistil, že nejdou otevřít.

 

 

"Přivolaná hlídka zpozorovala, že jsou na dvou místech přivařené k ocelové zárubni. Svářečka ležela pod nimi. Strážníci tedy opět oslovili muže, se kterým pouštění hlasité hudby projednávali. Ten se poté k celému činu doznal," doplnila Skřivánková.

 

Škoda nejspíš nepřesáhne hranici pěti tisíc korun, muž je tak podezřelý z přestupku proti majetku. Případ dořeší správní orgán.

TN.cz