Hrůzný nález

Muži z Ukrajiny páchla noha, tak si ji uřízl kuchyňským nožem

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Hrůzný nález vyděsil ženu ze severovýchodní Ukrajiny. Její pes si přinesl domů uříznutou nohu. Policejní vyšetřování nakonec odhalilo, že nešlo o vraždu. Končetina patřila místnímu důchodci, který si ji sám uřízl kuchyňským nožem.

Složitá životní situace přivedla dvaašedesátiletého penzionovaného Ukrajince Vladimíra Tvjordochliba k těžkému rozhodnutí. Protože se ženou neměli peníze na zákrok v nemocnici, uřízl si nožem chodidlo a kus nohy. V ní se mu totiž šířila gangréna.


Bohužel však nedomyslel následky svého činu. Zčernalý, zapáchající kus těla hodil do odpadu, kde nohu našel pes ze sousedství. Zvíře si tento hrozivý nález zaneslo domů.


Majitelka psa si nohy všimla na svém dvorku. "Pes si něco přinesl a chystal se to sníst. Byla jsem docela zvědavá, tak jsem se šla podívat, co to má. Napřed jsem nevěděla, o co jde. Pak jsem si ale všimla nehtů a celých prstů. Udělalo se mi zle," popsala důchodkyně podle portálu Daily Mail.

 


Žena psa odehnala a zavolala policii. "Měli jsme podezření, že by se mohlo v okolí obce nacházet tělo. Prohledali jsme odpadky a opuštěné domy, nic jsme ale nenašli," řekl velitel tamní policie Ruslan Kladko.


Amputace ale Tjordochlibovi způsobila zdravotní obtíže. Nakonec stejně musel do nemocnice kvůli zánětu. "Muž i přes amputaci nohy bude muset na operaci. Gangrény se totiž nezbavil," sdělila nemocnice.

 


Problémy začaly asi před rokem, když Tjordochlib šlápl na hřebík, který se mu zabodl do nohy. "Rozhodl se, že si nohu uřízne poté, co byla černá a velmi zapáchala," vysvětlila jeho manželka Taťána.


Po zveřejnění jeho příběhu nakonec dostal muž veškerou lékařskou péči zdarma. Podle doktorů se jeho stav postupně lepší.
 

rod TN.cz