Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2018 21:05
Uzavřené provozovny

Myší bobky, plesnivé zdi! Inspekce zavřela obchody i hospody

Zdroj: TV Nova

Ani v průběhu letních měsíců kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nezahálí. Za poslední dva měsíce provedli řadu kontrol, během kterých nechali částečně nebo zcela uzavřít desítky provozoven. Ve všech se pracovalo s jídlem a hygienické podmínky zde byly na katastrofální úrovni.

Každý měsíc kontroloři musejí dočasně nebo úplně uzavřít řadu podniků. Ani červen a červenec nebyly výjimkou. Svou činnost muselo přerušit osm restaurací a hospod, dvě výrobny a přes deset maloobchodů – a to včetně Penny Marketu v Kralupech nad Vltavou. Ten byl na jeden den uzavřen kvůli myším bobkům a nevhodnému skladování potravin.

 

Uzavřené provozovny v červnu a červenci 2018

 

Obecně je při návštěvách inspektorů nejčastějším problémem špína, myší trus, plíseň na stěnách nebo stropech, často také není zajištěný přísun teplé či dokonce pitné vody. Z tohoto důvodu uzavřeli ve Frýdku-Místku stánek, který prodával a vyráběl zmrzlinu. Provozovatel následně do druhého dne nedostatky odstranil.

 

 

S největšími problémy se potýkala zejména restaurace “Holický statek“ v Olomouci. Nejenže byl podnik plný špíny, plísně a myšího trusu, ale potraviny byly špatně skladované a hrozilo riziko kontaminace. Restaurace byla opět otevřena až po 10 dnech, když se kontroloři ujistili, že už je vše v pořádku.

 

15

GALERIE: Uzavřené provozovny: RESTAURACE HOLICKÝ STATEK, Olomouc

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Uzavřené provozovny: RESTAURACE HOLICKÝ STATEK, Olomouc - 1

Hodnocení:

 

S podobnými problémy se potýkala také “Hospůdka Ředkvička“ v Postoloprtech, kde kromě myšího trusu objevili také mrtvé hmyzí škůdce a špínu po celé provozovně. Provozovatelka následně během týdne všechny nedostatky odstranila.

 

110

GALERIE: Uzavřené provozovny: Hospůdka Ředkvička, Postoloprty

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Uzavřené provozovny: Hospůdka Ředkvička, Postoloprty - 1

Hodnocení:

 

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce doporučují, aby si lidé pečlivě vybírali místa, kde se stravují.

ls TN.cz
Reklama