případ z Itálie

Češka promluvila o únosu migrantem. Myslela si, že ji miluje

Znásilnění češky
Zdroj: Chiebuka Peter
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 13:22
5.12. 2019 5:50
Téma:

Třiadvacetiletá Češka popsala italské policii, jaké peklo si prožila, když ji v Itálii věznil a sexuálně zneužíval žadatel o azyl z Nigérie. Peter Chiebuka se však brání, že s pohlavním stykem souhlasila.

"Myslela jsme si, že k sobě chováme city. Jediné, co ho zajímalo, bylo, abych se ho hned dotýkala," popsala podle italských médií Češka policii. Její "láska z facebooku" na sociálních sítích vystupuje pod jménem Peter Chiebuka. "Myslela jsem, že mě miluje, ale nakonec z toho byla noční můra. Moc jsem se bála, že se mi nikdy nepodaří odejít," popsala češka podle webu Ilprimatonazionale.

 

Peter Češku přesvědčil k příjezdu do Itálie nejen díky falešným slibům, ale také fotografiím, kterými se na síti prezentoval. Život plný luxusních aut, značkového oblečení a šperků byl daleko od reality, kterou ve skutečnosti v Itálii žil. "Je to chudý muž, který utekl před válkou. Tvrdil o sobě pohádky a žil tady na úkor daňových poplatníků," řekl pro web Cisiamo člen protiimigrační strany Liga Severu Paolo Grimoldi.

 

Češce sliboval svatbu. Při jejich setkání začal být hned agresivní a mladá žena skončila uvězněná v jeho pokoji. Peter měl Češku opakovaně znásilňovat a mlátit. "Křičel na mě, že jsem prostitutka,“ popsala. "Moc jsem se bála, že se mi nikdy nepodaří odejít,“ dodala.

 

V bytě, ve kterém ji držel, bydleli další dva Afričané. Češka policii řekla, že ji neubližovali. Trest jim však také hrozí, protože dobře věděli, co se v pokoji odehrává – žena totiž křičela a prosila je o pomoc. Té se jí ale nedostávalo.

 

Peter Chiebuka je nyní za mřížemi a hrozí mu trest za znásilnění, únos a loupež. Soudkyni Mariellou Finové řekl vlastní verzi toho, co se mělo v jeho malém pokoji odehrávat. "Chtěla jít ke mně domů a sex se mnou měla dobrovolně," bránil se prý uprchlík z Afriky.

 

Příběh Češky pozorně sledují italská média. Údajně je případ  jasným důkazem, že mezi "uprchlíky, kterým se snaží Itálie pomoci, jsou násilníci". "Zjistím, proč nikdo řádně neověřil tyto žadatele o azyl," dodal politik Paolo Grimoldi.

TN.cz