průměrný výdělek

Mzdy stále rostou! Jak si vede váš obor a kraj? VELKÝ PŘEHLED

Práce
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Nejvyšší mzdy mají v průměru lidé v Praze, nejnižší naopak na Karlovarsku. Nejlépe se mají zaměstnanci pracující v peněžnictví a pojišťovnictví, nejhůře hospodští a hoteliéři. Mzdy přitom neustále rostou, vyplývá to z ročenky Ministerstva práce a sociálních věcí za rok 2015.

Průměrná hrubá měsíční mzda se v České republice v roce 2015 vyšplhala na 26 467 korun. Podle Informačního systému o průměrném výdělku, který pod ministerstvo spadá, vzrostla ve 2. čtvrtletí letošního roku na 28 520 korun.

 

Co se týče odvětví, nejvíce peněz měsíčně dostávají pojišťováci či bankéři. Oproti roku 2015 si ve druhém čtvrtletí letošního roku polepšili až o šest tisíc. Nejnižší mzdy mají zaměstnanci v sektoru ubytování, stravování a pohostinství. Ti si každý měsíc přijdou jen na přibližně 16 tisíc hrubého, asi o 1500 korun více než loni.


 

 

Stejně jako v loňském roce, i letos jsou mzdy nejvyšší v Praze. Tam si lidé letos vydělají přibližně o pět tisíc více než loni. Na chvostu zůstává Karlovarský kraj, kde si polepšili jen o pár stovek.VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz