tragická nehoda

Na Aljašce se srazily letouny. Pět lidí zemřelo, tři bojují o život

Při srážce letadel u břehů Aljašky zemřelo několik turistů
Zdroj: ČTK
Letouny se srazily ve vzduchu
Téma:

Na Aljašce se srazily dva hydroplány s 16 pasážéry. Při fatální nehodě zemřelo podle místních úřadů nejméně pět lidí, další tři jsou v kritickém stavu. Jednalo se o okružní lety pro turisty, kteří trávili dovolenou na vyhlídkové plavbě.

Okružní lety dvou hydroplánů u břehů Aljašky ve městě Ketchikan skončily tragicky. Letouny s 16 pasažéry se srazily ve vzduchu. Cestující byli převážně turisté, kteří se plavili na vyhlídkové lodi Royal Princess - týdenní plavbu si chtěli zpestřit prohlídkou okolí ze vzduchu.

 

Při nehodě zemřelo pět lidí - mezi mrtvými byli všichni čtyři pasažéři jednoho z letadel a pilot. Ve druhém letadle od společnosti Taquan Air letělo deset cestujících a pilot. Jeden z pasažérů se pohřešuje, zbylé záchranáři převezli do nemocnice. Tři z nich jsou v kritickém stavu a bojují o život.

 

 

"Naším cílem je pomoci cestujícím, pilotovi - našemu zaměstanci, a jejich rodinám a blízkým," vyjádřila se k tragédii společnost Taquan Air. "Taquan Air pozastavila všechny pravidelné lety a plně spolupracuje s Národní radou pro bezpečnost dopravy, Federálním úřadem pro letectví a dalšími orgány, které zkoumají okolnosti nehody," dodala Taguan Air.

Související témata:
sei TN.cz