Byla to Nessie?

Na americké pláži našli tvora podobného lochnesské příšeře

Téma:

Tajemné stvoření nápadně podobné legendární Nessie bylo údajně nalezeno na jedné z pláží ostrova Wolf v americké Georgii. Tělo zvířete objevili Jeff Warren se svým synem, kteří se plavili na lodi okolo ostrova. Podle britského deníku The Sun odborníci zatím z videa a fotografií nedokázali tvora identifikovat.

Záhadný tvor má dlouhý ocas, dvě ploutve, dlouhý krk a drobnou hlavu, což jsou rysy obvykle spojované s populární lochnesskou příšerou. Podle místních obyvatel nejde o Lochnesku, ale o Altahamu. Místní vyprávěli Jeffu Warrenovi vlastní legendu o "Alty“, která se dokonce objevuje v reklamách lákajících do oblasti turisty.

 

Existuje několik možných vysvětlení podivuhodného nálezu. Podle amerického odborníka Dana Ashe z Fish and Wildlife Service nemusí jít o žádné neobvyklé zvíře. Někteří mořští živočichové se při rozkladu mohou podobat prehistorickým stvořením. Takto by mohl prý vypadat i rozkládající se žralok.

 

 

 

Mohlo by jít také o jednoduchý podvod nebo reklamu mířenou na turisty. Stále však existuje i šance, že se skutečně objevilo bájné stvoření.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sih TN.cz