Liberland není jediný.

Na Balkáně vznikl další stát, má vlastní vládu i krále!

Enclava
Zdroj: tn.cz/ google Maps
Téma:

Zakladatel Liberlandu Vít Jedlička už není jediným samozvaným vládcem svého vlastního státu na Balkáně. Čecha, který vyhlásil zemičku na břehu Dunaje, totiž před pár dny následovala další skupinka.

Tentokrát si aktivisté nezaložili republiku jako Jedlička, ale dokonce království s králem, vládou i parlamentem. Jmenuje se Enclava a zabírá území v zemi nikoho mezi slovinskými a chorvatskými hranicemi.


Nová zemička už má dokonce své webové stránky, kde představuje své politiky i svou velmi krátkou historii, která začala letos 23. dubna, kdy se na nezabraném kusu půdy zastavil polský turista K. Wrona a vyhlásil Enclavu.


Webové stránky samozvané konstituční monarchie, která zabírá jen 100 metrů čtverečních, jsou plné především odkazů na články webových portálů z celého světa, které si tohohle podivného mikrostátečku všimly.Zatím není jasné, jak dlouho panství krále Enclava 1 vydrží. Liberland Víta Jedličky na chorvatsko-srbské hranici totiž mohl spoustě lidí připadat jako dobrý vtip, ale jen do chvíle, než do něj napochodovali policisté a Jedličku si odvedli.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zakladatel státu Liberland byl Chorvaty pasován na osla. Ostuda České republiky?

Prezident Liberlandu zatčen! Proč?

pez TN.cz