Nákaza v Belgii

Na Belgii se řítí „tsunami“ případů Covid-19

Testování na koronavirus
Zdroj: Getty Images
Petr Barták
Petr Barták
20.10. 2020 1:48
Téma:

Belgický ministr zdravotnictví Frank Vandenbroucke uvedl v neděli v televizním rozhovoru, že situace kolem šíření koronaviru v belgickém regionu Valonsko a v hlavním městě Bruselu se „blíží tsunami“. Informace přinesl zpravodajský portál CNN.

Frank Vandenbroucke upozornil, že „zdravotní situace ve Valonsku a v Bruselu je nejhorší a nejnebezpečnější v celé Evropě.“ Belgie je nyní na seznamu 10 zemí, které jsou v současné době nejvíce postiženy koronavirem.

 

Podle údajů Univerzity Johns Hopkins má Belgie třetí nejvyšší počet úmrtí souvisejících s Covid – 19 na 100 000 obyvatel. Smutnou statistiku vede Peru, které následuje je San Marino.

 

 

Vandenbroucke vyzval všechny Belgičany, aby chránili sebe a své příbuzné, a dodal, že epidemie sice není ničí chybou, ale je povinností každého přispět ke zlepšení situace.

 

Ministr zdravotnictví se postavil za vládní opatření, která mimo jiné zavádí zákaz vycházení. Měl by platit až po půlnoci, aby jeho dopady na společenský život byly pokud možno co nejmenší.

Související témata:
TN.cz