1 mrtvý, 2 zranění

Dvě nehody letounů: Větroň spadl na kruhový objezd, pilot zemřel

Téma:

Pilot větroně přišel o život při nehodě na Přerovsku. Ve středu odpoledne havaroval s letadlem na kruhovém objezdu. U letiště v Kotvrdovicích na Blanensku havarovalo po poledni malé letadlo. Nehoda si vyžádala dvě zranění, muže ve středním věku museli záchranáři přepravit vrtulníkem na urgentní příjem.

Tragická letecká nehoda se stala ve středu odpoledne u Hranic – Drahotuše na Přerovsku. "Při nehodě bezmotorového kluzáku došlo k úmrtí pilota," potvrdili olomoučtí hasiči.

 

Větroň havaroval na kruhovém objezdu na kraji města. "Oznámení o nehodě bezmotorového kluzáku jsme přijali po 13. hodině odpoledne. Pilot ročník 1978 byl na místě. S největší pravděpodobností pilot s letadlem přistával a zřítil se," uvedl policejní tiskový mluvčí Libor Hejtman. Co přesně k pádu větroně vedlo, bude policie zjišťovat s leteckou inspekcí.

 

GALERIE: Pád letadla na Přerovsku

1
/
4
Zdroj: TV Nova
Tragický pád větroně na Přerovsku

 

Jihomoravští hasiči zasahovali ve středu také u pádu vírníku na letišti v Kotvrdovicich. Na místo dorazily dvě hasičské jednotky. Při nehodě se zranili dva lidé, muž a žena středního věku, které si převzali do péče záchranáři.

 

 

"Letecká záchranná služba transportovala muže s těžkými zraněními na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Brně v Bohunicích, ženu pak převezla sanitka se středně těžkými zraněními do nemocnice u sv. Anny v Brně," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Oba zranění byli při vědomí, nebyla potřeba resuscitace.

 

 

Podle policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové se havárie stala při vzletu vírníku. "Na vině mohl být prudký poryv větru," dodala s tím, že policie nehodu vyšetřuje.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj TN.cz