vážné nehody

Na Bruntálsku auto srazilo dítě (9), na Karvinsku smetlo chodce!

Sražení cyklisty na Táborsku - 2
Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto
Téma:

Záchranáři Moravskoslezského kraje vyjížděli v úterý ke dvěma vážným nehodám. Na Bruntálsku srazilo auto devítiletého cyklistu, který utrpěl poranění hlavy a byl převezen do nemocnice. Na Karvinsku zase auto smetlo chodce.

Nehoda v obci Úvalno na Bruntálsku se stala v úterý kolem čtvrté hodiny odpoledne. Auto srazilo devítiletého cyklistu, který měl poranění hlavy a odřeniny. "Týmy ZZS poskytly chlapci potřebné ošetření a vrtulník LZE jej šetrně přepravil na urgentní příjem FN Ostrava," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

K další nehodě vyjížděli v úterý záchranáři do Petřvaldu. "Nahlášen byl střet chodce s osobním automobilem. Pacient byl v bezvědomí, utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Zasahující lékař zjistil, že selhává jeho dýchání," vysvětlil Humpl.

 

 

Jelikož se stav chodce zhoršoval, do nemocnice ho převážel vrtulník. "Během letu však došlo opět k zástavě oběhu a postižený byl předán v ostravské Fakultní nemocnici za kontinuálně prováděné srdeční masáže, ve stavu selhání všech základních životních funkcí," dodal Humpl.

reg TN.cz