Bláznivé počasí

Česko zasypal nový sníh! Kde ho do rána napadne nejvíc? MAPA

Počasí v Jablonci nad Nisou
Zdroj: Profimedia, Ota Bartovský / MAFRA
Ilustrační foto

Oteplení i ničivou vichřici už zažilo Česko od začátku března. Podle meteorologů se však ještě připomene zima. Čeká nás totiž vydatnější sněžení. Do pátečního rána by mělo napadnout až třicet centimetrů nového sněhu.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přijde do Česka opět vydatnější sněžení. Nový sníh zasype české hory ve čtvrtek odpoledne a večer. První sněžení se odpoledne vyskytovalo na Šumavě a v Krušných horách. V pátek ráno ho tak může být na některých místech až 30 centimetrů.

 

Páteční teploty se také udrží kolem deseti stupňů. Bude oblačno, odpoledne postupně až zataženo. Noční teploty neklesnou pod jeden stupeň Celsia. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, večer přechodně až 20 m/s.

 

Mapa úhrnů nového sněhu:

 

Také sobota bude deštivá. Déšť nebo přeháňky hrozí na většině území republiky. Později od jihozápadu pozvolné ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude večer slábnout.

 

V neděli se podle meteorologů dočkáme opravdu vysokých teplot. Přes den totiž bude až na 20 stupňů celsia. Bohužel na severu a severovýchodě Česka bude opět spíše zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 7 do 3 °C. Mírný jižní vítr 3 až 7 m/s.

Podívejte se aktuální předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nestihli jste předpověď počasí? Jednoduché triky, jak odhadnout počasí podle přírody
Vkusně i do deště: Jak se správně obléci do bouřlivých dní

pan TN.cz