Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí

Na Česko se žene studená fronta! Přijde ochlazení, budou bouřky

Ani poslední květnový víkend nepřinese letní teploty. Po obrovských deštích, které provázely uplynulý pracovní týden, ale srážky ubydou. Musíme však počítat s přeháňkami, místy i bouřkami.

Milovníci teplého počasí si budou muset ještě nějakou chvíli počkat. Následující týden bude ve znamení nižších teplot. V sobotu se přes střední Evropu, tudíž i přes území České republiky, přežene studená fronta. Nad kontinentem bude proudit chladný vzduch ze severního Atlantiku.

 

O nadcházejícím víkendu se budou teploty pohybovat kolem 21 – 23 °C přes den, v noci klesnou na 5 – 11 ° C. Od pondělí by mělo být sice polojasné počasí, místy však Česko potrápí bouřky a přeháňky. Ochladí se o několik stupňů. Denní teploty nepřesáhnou na většině míst republiky 20 °C.

 

Ranní mrazíky se můžou objevit především ve vyšších polohách. "Při zmenšené oblačnosti se příští týden přízemní mrazíky mohou ojediněle vyskytnout, a to od středy do soboty, v nadmořské výšce od 400 metrů," říká meteoroložka Dagmar Honsová.

 

V pondělí by mělo pršet na celém území. Přeháňky nás čekají také od úterý do středy, vyhnout by se však v tyto dny měly Jihomoravskému a Olomouckému kraji.

 

 

Začátek června by měl být o něco pozitivnější. Průměrné denní teploty sice nepřesáhnou 25 °C, ale na většině území by se měly pohybovat mezi 20 – 23 °C. "Na teploty na koupání si ale budeme muset počkat nejméně do půli měsíce," dodává Honsová.

mj TN.cz