extrémní počasí

Na Česko se žene vichr. ČHMÚ vydal výstrahu, platí pro tyto kraje! MAPA

Vítr
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 11:22
13.12. 2019 11:10
Téma:

V sobotu v Česku udeří silný vítr, meteorologové před ním vydali výstrahu. Bude foukat rychlostí až 70 km/h. Zasáhne především západní a střední Čechy. Extrémní počasí se na Evropu žene z Antlantiku. V uplynulých dnech řádila na Islandu silná bouře dosahující síly nejvyššího stupně hurikánu.

Na Česko se ze západu žene vichr, který udeří v sobotu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před ním vydal výstrahu, která platí od sobotní 10. hodiny dopoledne do 18. hodiny. Platí pro Prahu, Vysočinu, Plzeňský a Karlovarský kraj a část Pardubického, Ústeckého, Jihočeského a Středočeského kraje.

 

 

V těchto krajích hrozí silný vítr obcím Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čáslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Kutná Hora, Příbram, Rakovník, Říčany, Sedlčany, Slaný, Vlašim, Votice ve Středočeském kraji, Blatná, Milevsko, Písek, Strakonice, Tábor, Vimperk v Jihočeském kraji, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Louny, Most, Podbořany, Žatec v Ústeckém kraji a Hlinsko, Chrudim, Polička, Přelouč v Pardubickém kraji.

 

Vítr v nárazech dosáhne rychlosti 50 až 70 km/h. ČHMÚ varuje před poškozením stromů, menšími škodami na budovách, komplikacemi v dopravě a nebezpečím úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi.

 

 

"Doporučujeme zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezte túry a nevydávejte se zejména do hřebenových partií," radí ČHMÚ.

Podívejte se na víkendovou předpověď počasí:

 

TN.cz