zásah hasičů

Na Českolipsku se zbortila jeskyně, sutiny prohledávali specialisté se psy

Zborcená jeskyně u Lindavy
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 11. 3. 2020
Téma:

V Lindavě se ve středu odpoledne zbortila jeskyně. Na místo okamžitě vyrazili hasiči včetně speciální skupiny se psy, kteří jsou vycvičení na vyhledávání lidí v sutinách. Průzkum neodhalil, že by byl někdo zasypaný.

Ve středu odpoledne vyjelo do Lindavy, kde se zbortila jeskyně, hned několik jednotek hasičů. Nebylo jasné, jestli v jeskyni v té době někdo nebyl.

 

"V současné chvíli na místě probíhá průzkum. Na místo vyjíždí také Kynologická skupina HZS LK se psy specializovanými na sutinové vyhledávání," potvrdili hasiči.

 

V okolí Lindavy je celá řada menších i větších jeskyní. Známým komplexem jeskyní jsou například Pekelné doly, které jsou mezi Velenicemi a Svitavou.

 

 

Hasiči následně upřesnili, že se jedná o utržený skalní blok pískovcové jeskyně. Místo bylo zajištěno tak, aby se nikdo nedostal do nebezpečí. Průzkum stále probíhá.

 

Místo zborcené skály prohledávají kynologové se psy.

 

"Místo bylo prohledáno dvěma kynologickými týmy se specializací na sutinové vyhledávání s negativním výsledkem. Nález osob v sutinách nebyl potvrzen," doplnili před třetí hodinou hasiči Libereckého kraje.

TN.cz