saúdská arábie

Na cestě do svatého města shořel autobus. V plamenech zemřelo 35 lidí!

Nehoda autobusu v Saúdské Arábii
Zdroj: Profimedia, AFP/Saudi Red Crescent
Při nehodě zemřelo 35 lidí
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 17.10. 2019 22:35
Téma:

V Saúdské Arábii havaroval autobus - srazil se s nákladním autem a pohltily ho plameny. V jeho troskách přišlo o život 35 lidí. Jednalo se o cizince, kteří si autobus nejspíš pronajali na cestě do svatého města Mekky.

Nehoda se stala ve středu večer poblíž města Medína. Autobus s cizinci arabského a asijského původu měl podle zpravodajského portálu BBC namířeno do svatého města islámu Mekky.

 

Při srážce s kamionem začal autobus hořet - plameny ho celý pohltily a zbyly z něj jen trosky. Záchranářům se podařilo zachránit čtyři lidi, kteří skončili v nemocnici. Dalších 35 cestujících však to samé štěstí nemělo - při nehodě přišli o život.

 

 

Podle místních novin se jednalo o muslimy, kteří chtěli absolvovat pouť do Mekky. Saúdský princ a guvernér Medíny Faisal bin Salmán vyjádřil rodinám zemřelých upřímnou soustrast.

 

Není to poprvé, co poutníci přišli v Saúdské Arábii na cestě do svatých měst o život. V roce 2017 například zemřelo šest Britů po havárii minibusu, který měl namířeno z Mekky do Medíny.

TN.cz