Malý šikula!

Na chlapečka (2) spadla komoda, zachránilo ho jeho dvojče. VIDEO

Téma:

Neuvěřitelné video sdíleli na sociálních sítích rodiče dvouletých dvojčat z amerického Utahu. Na jednoho z bratrů se při hraní převrátila komoda. Brečícímu chlapci ale pomohlo jeho dvojče, které komodu odstrčilo.

"Váhal jsem, jestli toto video zveřejnit. Ale myslím, že nejenže zvýší povědomí o nebezpečí, ale je také neuvěřitelné. Jsme tak vděční za silnou vazbu, kterou na sebe dvojčata mají," napsal na Facebook otec chlapců Ricky Shoff. Rodiče vyzval, aby se ujistili, že jejich komody jsou bezpečně připevněny ke zdi.

 

Podle webu DailyMail.co.uk totiž jen ve Spojených státech padající nábytek každoročně zraní 25 400 dětí. Mladý Brock Shoff měl velké štěstí. S dvojčetem Bowdym se snažili vylézt na komodu, ta se na ně ale převrhla a malého Brocka uvěznila.

 

Pád komody ani pláč dítěte matka Kayli neslyšela, byla totiž o patro výše. Bowdy se hned snažil najít způsob, jak bráchovi pomoci. Zkoumal, jak by s komodou mohl pohnout. Pokoušel se jí nadzvednout, což se mu nepodařilo. Nakonec jej napadlo do ní strčit, což Brockovi umožnilo se překulit a dostat se ven.

 

 

Brockovi pomohlo, že se komoda převrátila na šuflíky, které částečně odlehčily váhu, kterou jeho tělo muselo snést. Když chlapce přišla zkontrolovat jejich matka, už si oba chlapci spolu hráli. Kdyby nebylo převrácené komody, zřejmě by se nic nedozvěděla.

 

Rodina měla v dětském pokoji umístěnou bezpečnostní kameru. Když si rodiče přehráli záznam, nevěřili svým očím. Malý Bowdy je teď pro všechny velkým hrdinou.

 

 

Kvůli komodám majícím tendenci se převrátit musela IKEA v prosinci vyplatit rodičům třech dětí v přepočtu asi 1,3 miliardy korun. Pád komody z dnes již neprodávané řady Malm stál jejich děti život.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Čerstvě narozená dvojčátka ponořila do vody! Jejich reakce je neskutečně dojemná

ZÁZRAK: Matka dala holčičce k Vánocům dvojče! Neuvěříte, jak to žena dokázala

vbo TN.cz