Peníze na ulici

Na chodníku ležely tisíce korun. Nálezci odolali pokušení

Nalezené peníze
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 13. 11. 2019
Téma:

Manželská dvojice v Hradci Králové dokázala, že poctivost není jen prázdné slovo. Když pár při procházce našel na chodníku ležet několik tisícovek, bez zaváhání je odevzdal policii.

Manželský pár při nedělní procházce našel na ulici ležet čtyři tisícikorunové bankovky. Ani neuvažoval nad možností si hotovost nechat a okamžitě informoval městskou policii. Hradečtí strážníci nalezenou částku předali na Oddělení ztrát a nálezů hradeckého magistrátu.

 

"Strážníci děkují poctivým nálezců," ocenila přístup manželského páru Simona Pacltová z hradecké policie.

 

 

Čestně se zachoval i nálezce z Kladna, který si při výběru peněz z bankomatu všiml, že se ve výdejním okénku nachází hotovost navíc. Tu tam zřejmě zapomněl někdo před ním, který se tím ochudil o celých 40 tisíc korun.

 

Nálezce okamžitě vše oznámil na tísňovou linku kladenské městské policie a u bankomatu počkal, dokud strážníci nedorazí. Hned poté jim peníze předal a oni zase příslušné bance.

 

 

Poctivost kvete i na Táborsku. Tady v úterý 5. listopadu nahlásil nález hotovosti personál jedné z provozoven. Nálezce předal městským strážníkům několik tisíc korun s informací, že zřejmě vypadly jedné zákaznici při návštěvě prodejny.

 

"Majitelka si finanční obnos může vyzvednout na služebně městské policie, případně v oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Tábor," informoval tiskový mluvčí Pavel Šimek.

TN.cz