Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragické ráno

V Praze bourala tři auta hasičů! Na Chrudimsku zemřela řidička

V Praze se v úterý ráno srazila tři hasičská auta, jeden hasič se zranil. Spěchala k zásahu se zapnutými majáky. Teprve 22letá řidička zemřela při srážce s náklaďákem na Chrudimsku.

V úterý ráno došlo k hromadné nehodě v ulici Na Petřinách v Praze 6. Při průjezdu tří hasičských aut nečekaně na silnici zabrzdila dodávka, řidič hasičského vozu nestihl zabrzdit. Hasičské vozy jely se zapnutými majáky k zásahu.

 

Jeden z hasičů se při nehodě zranil. "Jednoho příslušníka odvezli pražští záchranáři s poraněním hlavy na pozorování do nemocnice,“ sdělili hasiči.

 

GALERIE: Nehoda hasičských aut na Petřinách

1
/
6
Zdroj: AKTU.cz
Nehoda Petřiny

 

"Ulice Na Petřinách je z důvodu dopravní nehody čtyř vozidel do centra uzavřena,“ uvedla policie. Doprava byla odkloněna do ulice U Vojenské nemocnice, ve před osmou hodinou ranní byl provoz obnoven.

 

Další nehoda se stala na Chrudimsku, kde se osobní auto se srazilo s nákladním. Podle informací TV Nova přišla při nehodě o život teprve 22letá řidička osobního vozu. Příčiny a okolnosti nehody zatím policie vyšetřuje.

 

 

Mladá žena byla namístě mrtvá. "Provedená dechová zkouška u řidiče nákladního auta byla negativní," sdělila policejní mluvčí. "U řidičky byla nařízena soudní pitva."

 

GALERIE: Mladá řidička zemřela při nehodě na Chrudimsku

1
/
3
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Nehoda Chrudimsko

 

"Hasiči po svém příjezdu na místo museli ze zcela zdemolovaného osobního vozu vyprostit řidičku pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Vyproštění zaklíněné řidičky bylo náročné a trvalo zhruba 10 minut. Žena ale svému zranění na místě podlehla. Z obou vozidel unikaly provozní náplně, které hasiči posypali sorpčním materiálem. Silnice byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena. Odstraňování následků trvalo až do 8 hodin, kdy se i všechny jednotky hasičů vrátily na své stanice," uvedla Vendula Horáková, tisková mluvčí hasičů.

 

"Silnice I. třídy č. 37 mezi obcemi Ždírec a Nasavrky je uzavřena z důvodu tragické dopravní nehody osobního a nákladního automobilu, při níž jedna osoba zemřela," uvedla policie brzy ráno na twitteru. Úsek byl zprůjezdněn před osmou hodinou ranní.

 

Video: Tragická nehoda na Chrudimsku

mj TN.cz