Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Cestujeme bezpečně

Cesta do Chorvatska: Interaktivní MAPA ví, co je na cestě před vámi

Dovolená v Chorvatsku
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek

Už o tomto víkendu se k moři do Chorvatska nebo Itálie vypraví po vlastní ose řada Čechů. Aby je cestou nezaskočily uzavírky či jiné dopravní komplikace, připravil BESIP interaktivní mapu, kterou bude průběžně aktualizovat.

Mapa přitom pokrývá nejoblíbenější trasy přes jižní Čechy i jižní Moravu s cílem na Istrii či Makarské riviéře. "Interaktivní mapa zobrazující pětici tras směřujících do istrijské Puly a dalmatské Makarské riviéry bude pravidelně aktualizována a kromě dopravních omezení upozorní také na mimořádně navštěvované akce s dopadem na dopravu. Mimo to BESIP bude informovat na svém Twitteru o aktualitách na trase na Jadran," uvedla organizace na webu.

 

"Na těchto trasách čeká na řidiče několik dopravních omezení. První potkají již v Česku na D1, D2, I/3, I/38 a I/52. Další je zdrží v Rakousku ihned za hranicemi a kolem Štýrského Hradce, ve Slovinsku probíhají demoliční práce na starých nevyužívaných mýtnicích do poloviny prázdnin a dopravní omezení řidiče letos nemine ani v Chorvatsku kolem Rijeky," varoval zároveň BESIP.

 

 

Jako nejrizikovější víkend celých letních prázdnin berou odborníci ten první srpnový. "Jede se Velká cena Moto GP v Brně, Velká cena Formule 1 v Maďarsku a navíc začíná druhý turnus dovolených v největších spolkových zemích v Německu," vypočítává BESIP.

 

Problematický je ovšem i nadcházející víkend, kdy se příznivci formulí pro změnu sjedou do Rakouska. I s tím by měli počítat ti, kteří už se šumu vln nemůžou dočkat a zamíří na jih hned po rozdání vysvědčení.

 

"V Chorvatsku pak ministerstvo dopravy ve spolupráci s policií zpřísnilo sankce za nejzávažnější přestupky. Jde hlavně o překročení maximální povolené rychlosti, nezastavení na červenou a telefonování při řízení bez hands-free sady," upozorňují experti z ministerstva dopravy.

 

pez TN.cz