další problémy

Na Colours of Ostrava nalévali mladistvým a nedodržovali míry

Colours of Ostrava
Zdroj: Profimedia, Michal Šula / MAFRA

Festival Colours of Ostrava navštívili i inspektoři české obchodní inspekce, kteří si proklepli 39 stánků, restaurací a dalších. U celkem 20 z nich řešili problémy a nedostatky, jako například prodávání alkoholu mladistvým, nebo nedodržování míry.

Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla na festivalu Colours of Ostrava, který se konal minulý víkend, celkem 39 kontrol zaměřených na dodržování zákona o ochraně spotřebitele. Nedostatky zjistila ve 20 případech, což je více než 50 procent.


Inspektoři Olomouckého a Moravskoslezského kraje se zaměřili na stánky s občerstvením, potraviny, kavárny, bary, restaurace a další. Ve čtyřech případech nedodrželi míru rozlévaných alkoholických nápojů a třem mladistvým bez problémů prodali alkoholický nápoj.

 

 


"Nejčastěji prodávající porušili zákon o ochraně spotřebitele, kdy v pěti případech použili k vážení výrobků váhu bez platného úředního ověření," doplnil ředitel inspektorátu ČOI Boris Stabryn. Dvakrát také nevydali na žádost doklad o zakoupení se všemi stanovenými náležitostmi.


Inspekce uložila ve dvanácti případech pokuty ve výši 17 tisíc korun. "Na pět kusů úředně neověřených měřidel vydala zákaz dalšího prodeje až do zjednání nápravy," informoval Stabryn s tím, že v dalších osmi případech jsou zjištěné nedostatky předmětem správního řízení.

Související témata:
sik TN.cz