kluzká vozovka

Nehody kamionů na Vysočině: Jeden převážel kukuřici, druhý chemikálie

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 25.1. 2020 19:02
Téma:

V sobotu vyjížděli policisté z Vysočiny k nehodě nákladního auta na dálnici D1 na 112. kilometru. Z vozidla se poté vysypala hromada plechovek kukuřice. Zatím není jasné, jak se nehoda stala. Podle informací TV Nova nejspíš řidič usnul nebo dostal smyk na zledovatělé vozovce.

Kamion havaroval na trase Říkovice - Praha na dálnici D1 před osmou hodinou ranní. "Nehoda se stala na nájezdu k pumpě, provozu nebrání," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Po nehodě se z kamionu vysypalo obrovské množsví plechovek s kukuřicí, které skončily v příkopu, stejně jako vozidlo. Na místo musel přijet také bagr, který pomáhal s vyprošťováním. 

 

Za volantem měl podle informací TV Nova sedět rumunský řidič, který při jízdě buď usnul, nebo nezvládl řízení na kluzké vozovce. Záchranáři ho poté převezli do nemocnice.

 

 

Před ledovkou informovala také policie na svém webu. Dopravu komplikuje především na silnici 112 v obcích Nová Buková a Dobrá voda.

 

K nehodě se zraněním vyjížděli policisté také na silnici 19 u Pelhřimova, kde havaroval kamion převážející až 23 tun chemikálií. Ty poté z kanystrů vytekly na vozovku, hasiči je budou odstraňovat ve speciálních oblecích. Silnice ve směru na Tábor byla několik hodin uzavřená.

 

Nehoda u Pelhřimova

 

Související témata:
TN.cz