Doprava na D1

Na D1 končí velké omezení. Hotovo mělo být před dvěma roky

David Pik
David Pik
Aktualizováno 13:12
19.4. 2021 13:00
Téma:

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v pondělí končí poslední etapa oprav. Na tomto velmi problémovém úseku ale mělo být hotovo už skoro před dvěma roky.

Byla to noční můra řidičů i Ředitelství silnic a dálnic. Od pondělí už se tímto u nás nejvýše položeným dálničním úsekem po třech letech konečně jezdí bez omezení.

 

Letošní dokončovací práce mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem trvaly zhruba měsíc.

 

Během března ještě dělníci pracovali ve středovém pásu a instalovali nová svodidla. Do léta už budou dodělávat pouze ekodukt pro migraci zvěře na 95. kilometru.

 

 

Hotovo mělo být už v roce 2019, práce mají zpoždění skoro 2 roky. Za zdržení může původní zhotovitel – kazašsko-italsko-české konsorcium, které práce už od začátku naprosto nezvládalo.

 

"V některých dnech dokázali provést jen 15-16 procent, co ten den měli," řekl mluvčí Ředitelství silnic (ŘSD) a dálnic Jan Rýdl.

 

Když pak firmy nestihly před zimou dálnici zprůjezdnit a ta pak na dva dny zkolabovala, ministr dopravy je ze stavby odvolal a ŘSD se s nimi doteď soudí o pokuty v řádech desítek milionů korun.

 

Na mnoha dalších místech jako třeba na obchvatu Slaného, ale teď silniční stavební sezóna naopak začíná. Řidiči se musí připravit na kolony a objížďky.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz