dopravní nehoda

Úsek dalnice D1 byl uzavřen kvůli bourání mostu

Téma:

Dálnice D1 byla v úseku od 119. do 134. kilometru uzavřena v noci z pátku na sobotu. Stavbaři na místě bourali most. Od rána se také kvůli zvýšenému provozu na silncicích stávaly nehody.

Na Velký pátek většina lidí vyráží z Prahy ven, aby si užila prodloužený víkend. Lidé by se měli připravit hlavně na dopravu, která může cestu zkomplikovat. O tom se mohli dopoledne přesvědčit řidiči na dálnici D1, kde došlo ke dvěma nehodám.

 

První nehoda se stala na 26. kilometru ve směru na Brno, kde se srazila dvě auta. Policii se na místě podařilo nehodu odstranit a provoz byl obnoven. 

 

Ke druhé nehodě došlo na 40. kilometru na dálnici D1, kde se srazilo několik aut. "Dopravní nehoda se stala kolem deváté hodiny ráno, kdy došlo ke střetu sedmi osobních aut a jednoho kamionu. Uzavřen byl levý jízdní pruh a pruh pro pomalá vozidla. Provoz je veden pravým jízdním pruhem," řekla pro TN.cz policejní mluvčí Veronika Čermáková. 

 

První nehoda se obešla bez zranění, při druhé byl zraněn jeden člověk.

 

 

Dopravní nehoda tří aut a kamionu zablokovala na 24. kilometru dálnici D46 ve směru z Olomouce na Držovice. Dálnice byla uzavřena a policisté odkláněli dopravu. Před 13. hodinou byl provoz opět obnoven. Během nehod měl být zraněn jeden člověk, informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. 

 

Uzavírka na D1

Řidiči ale museli počítat i s uzavírkou dálnice D1, která trvala až do soboty do 10 hodin ráno. "Upozorňujeme na úplnou noční uzavírku dálnice D1 v úseku Velký Beranov – Měřín. Zatímco ve čtvrtek, pátek a v pondělí očekáváme velikonoční dopravní nápor, uprostřed svátečního víkendu bude provoz minimální. ŘSD toho proto využije k demolici šířkově nevyhovujícího nadjezdu na 121. kilometru u obce Kozlov," informovalo ŘSD.

 

Objízdná trasa byla vedena na 119. kilometru po silnici II/353 na II/602. Na 134. kilometru povede po silnici II/348.

reg TN.cz