Dlouhá omezení

Kolaps D1! Nehody blokovaly dálnici, tvořily se dlouhé kolony

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 24.9. 2019 21:06
Téma:
D1

Se zdržením musejí počítat řidiči, kteří cestují po nejvytíženější české dálnici mezi Prahou a Brnem. Ve směru od Brna byla část dálnice zavřená kvůli nehodě kamionu, před polednem byl provoz alespoň částečně obnoven. Další uzavírka byla na 189,5 km ve směru na Brno, tam se podařilo obnovit provoz alespoň v jednom pruhu.

Dvě nehody kamionů zablokovaly dopoledne dálnici D1. Nejprve před 8. hodinou boural maďarský kamion na 174. kilometru ve směru na Prahu. O hodinu později se na 190. kilometru u sjezdu Brno-Západ srazily tři kamiony a osobní vůz.

 

Z nejvytíženější české dálnice se rázem stalo obří parkoviště. Směr na Prahu byl před polednem nadále uzavřený. Řidiči museli sjíždět u Ostrovačic na silnici II/602 a na dálnici se mohli vrátit u Devíti Křížů. Kolona se táhla až k Brnu. Okolo poledne se podařilo otevřít alespoň jeden jízdní pruh.

 

 

I ve druhém směru měřila kolona přibližně 15 kilometrů. Na místě zasahovali záchranáři, dopravu z dálnice odváděli policisté na 182. kilometru. Po 11. hodině se ale podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla podařilo obnovit provoz alespoň jedním pruhem. Rýdl o tom informoval na twitteru.

 

Jihomoravští hasiči na twitteru žádali řidiče, aby vytvářeli záchrannou uličku. Nahlášenou měli totiž další nehodu. "Dálnice je pro nás průjezdná pouze malým zásahovým vozem!" upozornili hasiči. Na místo vyrazilo šest jednotek. Nehoda dvou kamionů byla na 188. kilometru ve směru na Prahu.

 

GALERIE: Nehoda kamionu na D1

1
/
3
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Nehoda na dálnici D1

TN.cz