nezodpovědný řidič

Na dálnici se proháněl v protisměru. Řidič nadýchal dvě promile

Dálnice - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek.
Jan Houška
Jan Houška
7.9. 2020 21:42
Téma:

Mladý řidič se v neděli v noci proháněl po dálnici D3 v protisměru, při své jízdě také poničil svodidla. Dechová zkouška poté u muže prokázala téměř dvě promile alkoholu.

V neděli krátce po čtvrté hodině ranní obdrželi policisté v Jihočeském kraji informaci o řidiči v protisměru, ten se měl v osobáku značky Volkswagen pohybovat po dálnici D3. Policisté dálniční úsek okamžitě uzavřeli a nakonec se jim podařilo řidiče dopadnout.

 

Za volantem osobáku našli 27letého mladíka, který byl očividně opilý. Následná dechová zkouška u něj prokázala bezmála dvě promile alkoholu v krvi.

 

 

Kvůli malému provozu žádné auto naštěstí nenaboural. Zato však dvakrát naboural do svodidel po obou stranách dálnice. Podle prvotních odhadů způsobil škodu za 120 tisíc korun.

 

“Jeho další cesta povede před soud. Zodpovídat se bude, mimo jiného, zejména z trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví trest odnětí svobody na dobu až tří let,” uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

Dálnice D1 bude průjezdnější, silničáři otevírají tři modernizované úseky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz