Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie zásah IZS

Na D5 se převrátil kamion! Dálnice byla dlouhé hodiny neprůjezdná

Převrácený kamion na 116. kilometru dálnice D5 - 2
Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Ranní dopravu výrazně zkomplikovala nehoda kamionu na 117. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Dálnice byla zcela uzavřena, provoz se odkláněl na exitu 119.

Na 117. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu se v pondělí brzy ráno převrátil kamion, tísňová linka přijala hlášení o nehodě ve čtvrt na pět. Na místo vyjeli policisté, zdravotníci i hasiči.

 

Z kamionu začaly po nehodě unikat pohonné hmoty, následky nehody odstraňují hasiči, kteří unikající látky okamžitě zasypali sorbentem. Nehoda se neobešla bez zranění.

 

"V kamionu cestovaly dvě osoby, z nichž jedna byla v době příjezdu jednotek již v péči ZZS," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

 

"Šestačtyřicetiletý řidič se zřejmě plně nevěnoval řízení čímž došlo k převrácení kamionu," doplnila policejní mluvčí Iveta Kořínková.

  

GALERIE: Převrácený kamion na 116. kilometru dálnice D5

1
/
6
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Převrácený kamion na 116. kilometru dálnice D5 - 6

 

Dálnice byla dlouhé hodiny zcela uzavřena, policie odklání dopravu na exitu 119 na Benešovice, objízdná trasa vede přes Stříbro, řidiči se mohou následně na dálnici vrátit na exitu 108.

 

 

Dálnice měla být zprovozněna kolem desáté hodiny, následně byl ale odhad prodloužen až do jedné hodiny odpoledne.
 

klma TN.cz