Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.6. 2018 21:33
vážné nehody

Na D52 narazil kamion do pilíře mostu, vůz skončil mimo silnici

Zdroj: TV Nova

Perný den mají za sebou dopravní policisté. I přes varování se vydaly na dovolenou tisíce řidičů a podle toho to na našich silnicích i vypadalo. Bouralo se prakticky po celé republice. Na čtyřech místech byly hlášeny i vážné nehody motorkářů. Dálnici D52 u Pohořelic zablokoval kamion, jehož řidič zřejmě za volantem usnul. S několikatunovou soupravou narazil do mostního pilíře.

Dvacátý třetí kilometr dálnice D52 směr Brno. Řidič polského kamionu naloženého rolemi papíru skončil v příkopu vedle pilíře dálničního mostu. "Pravděpodobně usnul, vyjel mimo vozovku a havaroval," shrnul mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

"Hasiči po příjezdu zjistili, že ve vozidle je jenom řidič, toho vyprostili," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Pro těžce zraněného řidiče musel přiletět vrtulník. I když kamion zůstal ležet mimo silnici, museli policisté omezit provoz a už tak přetížená prázdninová doprava začala v místě kolabovat.

 

Situaci v místě komplikovala i skutečnost, že z vraku bylo nutné odčerpat asi 700 litrů nafty. Vyprošťování havarovaného kamionu pomocí těžkého jeřábu trvalo do večerních hodin.

 

 

Nebyla to ale dnešní jediná komplikace na našich dálnicích. V kolonách se řidiči zdrželi i na D1, kde auta popojížděla hned v pěti úsecích. Pevné nervy byly zapotřebí i na Plzeňsku, kde jen krokem popojížděla auta mířící na hraniční přechod Folmava.
 

Ondřej Požár / klma tn.cz / TV Nova
Reklama