Nečekaný náklad

Na dálnici D2 policisté zadrželi kamion, v návěsu našli desítky lidí!

Viktor Kábele
Viktor Kábele
Aktualizováno 21:54
5.11. 2020 17:39
Téma:

Celníci na dálnici D2 u Podivína na Břeclavsku zadrželi kamion s tureckou poznávací značkou, který vezl podezřelý náklad. Policie se domnívala, že by se mohlo jednat o nelegálně převážené imigranty, návěs proto otevřela. Uvnitř se nacházelo přibližně 40 lidí.

Dva řidiči kamionu, kteří měli údajně převážet dlaždice, byli zastaveni na běžnou prohlídku nákladu. Když ale projeli rentgenem, který kontroluje náklad, na skeneru se objevily obrysy lidí.

 

Z nákladního prostoru kamionu následně vystoupilo přibližně 40 uprchlíků. Policie prověřuje jejich totožnost, zároveň zadržela i oba šoféry.

 

 

Už ve středu bylo nahlášeno u hraničního přechodu Chotěbuz, že po zastavení kamionu poblíž státní hranice s Polskem z něj náhle vyskočilo několik lidí. Policisté na informaci okamžitě zareagovali a do několika desítek minut již registrovali pohyb čtyř mužů tmavší pleti v okrajové části Českého Těšína. Po identifikaci zjistili, že se jedná o muže ve věku 18 až 28 let ze středoasijské země.

 

 

Pracovníci celní správy zadrželi nelegálně migrující i v minulých měsících, pokaždé se ale jednalo o maximálně několik lidí. Koncem října byli zadrženi na polní cestě nedaleko hranic se Slovenskem tři běženci, kteří neměli žádně doklady. Převzala si je proto policie.

TN.cz