dalniční nehoda

Na dálnici zemřel chodec! Lidé se svými životy hazardují často

Kamion na D5 srazil a zabil silničáře
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Chodci a cyklisté riskují své životy cestou po dálnici, taková zkratka se může ale velice rychle vymstít. Tragicky v sobotu skončila srážka osobního auta a chodce na dálnici D1, život ale v tomto týdnu riskovalo více lidí.

Na 20. kilometru dálnice D1 srazilo osobní auto chodce. Vzhledem k velké rychlosti neměl pěší šanci střet s autem přežít. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, policisté i hasiči.

 

Provoz na dálnici byl kvůli tragické nehodě přerušen, po přibližně půl hodině byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Totožnost mrtvého muže, příčiny a okolnosti nehody ukáže až policejní vyšetřování.

 

Přitom se nejedná o ojedinělý případ, kdy se v posledním týdnu po dálnicích pohybovaly osoby, které tam nemají co dělat.

 

 

Dálniční policisté tento týden vyjížděli dokonce dvakrát, aby ochránili cyklisty, kteří se neuváženě a nebezpečně vydali mezi rychle jedoucí auta na dálnici D3. Nebezpečný přejezd se naštěstí obešel bez zranění.

 

"Opětovně proto připomínáme, že dálnice je určena pouze pro motorová vozidla a cyklisté, stejně jako chodci, nemají, a to z důvodu své vlastní bezpečnosti, na dálnici co pohledávat," komentoval situaci policejní mluvčí Miroslav Doubek.
 

klma TN.cz