Nastartujme Česko

Na dovolenou v Česku se můžeme těšit už teď. Hotely nabízejí vouchery

Rodina v lese
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto

Cestovní ruch je celosvětově jedním z nejvíce zasažených odvětví současné krize. Mnoho lidí už přišlo o práci a další se o ni bojí. Provozovatelé ubytování v těchto týdnech totiž zápasí o přežití. Uvolněná vládní nařízení dovolí cestovatelům opět plnit rezorty až za dlouhé měsíce.

Projekt Zachraň hotel se rozhodl poskytnout volné ubytovací kapacity lékařům, zdravotníkům nebo členům záchranných složek. Prázdné hotely tak pomáhají těm, kteří čelí nákaze v první linii. Pomoc ale potřebují i oni sami. A proto jsme tu my, cestovatelé, abychom jim pomohli právě teď, kdy to nejvíc potřebují.

 

Hlavní myšlenka projektu chce pomoci českým hotelům. Jakýkoliv z nich se může už v tuto chvíli přihlásit a nabízet poukazy na ubytování ve svém zařízení na dobu, kdy bude opět umožněno volně cestovat po Česku.

 

 

To pomůže nejen provozovatelům, ale i nám, kteří jsme doma v izolaci nebo v karanténě. Zakoupením voucheru se totiž budeme mít na co těšit. Vybráním dovolené podpoříme ubytovací zařízení, ale zajistíme i sobě první plány na letošní dovolenou.

 

Platforma Zachraň hotel je zcela nekomerční. Služby v rámci projektu jsou poskytovány zadarmo, a ani ze zakoupených pobytů nejsou nárokovány žádné poplatky ani provize. Veškerá podpora směřuje v plné výši zapojeným zařízením. Navíc svůj hotel můžete zaregistrovat i vy! Stačí vyplnit potřebné údaje na stránkách Zachraň hotel.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz