nebezpečný živel

Po Sabině zasáhne Evropu bouře Dennis - Victorie. Ovlivní i počasí v Česku!

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 14. 2. 2020 14:12
12.2. 2020 9:47
Téma:

Evropské státy se nestačily vzpamatovat ze silné bouře Sabina, která napáchala obrovské škody, a už se musí vypořádávat s další. Tentokrát do Velké Británie o víkendu dorazí bouře Dennis. Hrozí záplavy a sněhové závěje. V neděli se přesune také do Česka a bude ji doprovázet silný vítr.

Nad Británii se nyní pohybuje tlaková níže, která s sebou přinesla sníh a ledovku. Postupně se dostane také do Česka. "Ve čtvrtek a v pátek bude počasí u nás ovlivňovat frontální systém - přinese zvětšenou oblačnost, na většinu území srážky. Ty budou do 400 m, přechodně od 600 m nad mořem sněhové," vysvětlila Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

O víkendu pak Evropu zasáhne silná bouře Dennis, která dorazí nejdříve na Britské ostrovy. Meteorologové obyvatele varují před sněhovými přeháňkami, silným větrem a také záplavami. Lidé by se proto měli vyhnout pobřeží a chůzi poblíž řek, informoval portál The Guardian

 

Bouře ale udeří také v České republice. A opět nás čeká silný vítr. "Počasí u nás začne ovlivňovat v neděli a přinese zesílení větru, tj. na horách na 110 km/h, v nížinách do 70 km/h," doplnila Honsová.

 

 

Střídavě bude polojasno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Na horách pak budou srážky spíše sněhové. Teploty se budou přes den pohybovat od 4 do 13 °C, v noci mohou klesnout i pod nulu. 

 

Před bouří varovali také němečtí meteorologové. Ti jí dali název Victorie. Dále také očekávají, že bude trhat rekordy a napáchá větší škody než Sabina, uvedl portál Focus

 

GALERIE: Mapy srážek

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek - 1

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

TN.cz