předpověď počasí

Na Evropu se žene vlna veder, teploty mohou vystoupat ke 40 °C!

Vlna veder v Paříži
Zdroj: Profimedia
Na Francii se žene další vlna veder
Téma:

Nejen Česko, ale i další evropské státy čekají tropické teploty. Až 40 °C očekává Španělsko i Francie. Nejteplejším dnem by měl být čtvrtek, poté teploty klesnou na 30 °C. V pátek pak slunečné počasí vystřídají silné bouřky s deštěm.

Ke konci června se Evropa potýkala s extrémním vedrem. Například ve Francii padl teplotní rekord 45,1 °C, který pokořil stávající z roku 2003, kdy bylo 44,1 °C. Horko si vyžádalo také oběti. Na úžeh ve Španělsku zemřel 93letý muž a při zchlazení v bazénu teprve sedmnáctiletý mladík. 

 

A Španělsko se připravuje na další tropické teploty. Podobně na tom bude i Francie. "Zatímco o víkendu budou teploty nad 35 °C jen ve vnitrozemí Španělska, na začátku příštího týdne se bude dál oteplovat. Pravděpodobně úterý bude jedním z nejteplejších dnů na jihozápadě Španělska a Francie," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na facebooku

 

Počasí v Evropě - víkend

 

Meteorologové vydali pro Španělsko i Francii také výstrahu před vysokými teplotami. Ty by totiž měly vystoupat až ke 40 °C a možná na některých místech rtuť teploměru ukáže i přes čtyřicítku. 

 

 

V pondělí bude ve Francii kolem 29 °C a bude převážně oblačno. Od úterý se už začne výrazně oteplovat. Přes den by teploty vystoupat na 36 °C. Nejteplejším dnem by měl být čtvrtek, kdy se lidé dočkají teplot přes 37 °C. 

 

Počasí v Evropě - úterý

 

 

Od pátku se pak začne mírně ochlazovat, ale bude stále slunečno i vedro. Podle deníku lesoir.be meteorologové očekávají teploty kolem 30 °C. Dorazit by měly také silné bouřky s deštěm.

 

Španělsko očekává extrémní počasí už od pondělí. Podle Accuweather se přes den budou teploty pohybovat kolem 38 °C. Stejné teploty vydrží i v úterý a ve středu. Od čtvrtka by se pak mělo lehce ochladit. Teploty se budou pohybovat mezi 32 až 35 °C. 

 

Podívejte se na sobotní reportáž TV Nova o počasí: 

Související témata:
reg TN.cz