krácení daní

Na fiktivních fakturách vydělali přes sto milionů! Hrozí jim 10 let ve vězení

Zásah NCOZ v TSK
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 20.11. 2019 12:13
Téma:

Policie obvinila sedm lidí a dvě právnické osoby z daňových podvodů. Na fiktivních či nadhodnocených fakturách za reklamu si vydělali přes sto milionů korun. Nyní jim hrozí až deset let ve vězení.

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovala na konci října na několika místech v Česku a v rámci razií obvinila sedm lidí a dvě právnické osoby za daňové podvody. Způsobili tím škodu, která přesáhla 131 milionů korun.

 

"K trestné činnosti mělo docházet v letech 2013 až 2018," uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Obvinění vystavovali fiktivní nebo účelově nadhodnocené faktury zejména za reklamní služby. Využívali k tomu účelově vytvořené řetězce obchodních společností, v jejichž čele byli nastrčení lidé. Ti pak vybrali hotovost z bankovních účtů ve výši více než 100 milionů korun.

 

Obviněným lidem hrozí od pěti do deseti let ve vězení. Ve vazbě ale nejsou, policie je stíhá na svobodě. Prozatím jim byl jako náhrada za škodu zabaven majetek v hodnotě zhruba třicet milionů korun. "Finanční šetření ale dál pokračuje," dodal Ibehej.

TN.cz