změna počasí

Na horách napadl sníh, o víkendu se teploty vyšplhají na 23 °C!

Téma:

Po zhruba měsíc trvajícím chladném počasí se konečně začne oteplovat. Zatímco v úterý a v noci na některých místech padal sníh, o víkendu nás čeká téměř letní počasí, teploty dokonce přesáhnou 20 stupňů.

Sníh v noci na středu pokryl většinu našich hor. Teploty na některých místech dokonce klesly pod nulu. Na Sněžce se sníh zatím drží, je i v Beskydech, Krušných a Jizerských horách a nebo na Šumavě. Sněhová pokrývka ale nevydrží, o víkendu přijde výrazné oteplení, teploty stoupnou o více než deset stupňů.

 

I v nižších polohách bude ve středu chladno, teploty sice neklesnou pod nulu, ale nepřesáhnou deset stupňů a po celý den nás budou provázet přeháňky.

 

Ani ve čtvrtek bychom neměli zapomenout deštník a teplý kabát, teploty se budou pohybovat kolem dvanácti stupňů a pršet by mělo přestat až v odpoledních hodinách. K citelnějšímu oteplení dojde v pátek, místy sice zaprší, ale teploty se po dlouhé době vyšplhají až k patnácti stupňům.

 

 

Téměř letní počasí nás čeká o víkendu. V sobotu se teploty vyšplhají až k 23 stupňům celsia a obloha by měla být bez mráčku. V neděli se ale do republiky vrátí déšť. Teplé počasí sice zůstane, ale přidají se bouřky a občasné přeháňky.

reg TN.cz