Na výzvy nereagoval

Na hranici se střílelo! Muž chtěl přejít z Česka do Polska, zastavili ho vojáci

Téma:

Na polsko-české hranici se v úterý střílelo. Polští vojáci se snažili v obci Pilszcz, která leží několik kilometrů od Opavy, dopadnout muže po nelegálním překročení státní hranice. Padly varovné výstřely, muže pak zadržela pohraniční stráž.

O incidentu, který se odehrál na silnici mezi Opavou a polskou obcí Pilszcz, informovala polská média. Podle armády se do Polska pokusil proniknout německý občan, který trvale žije v Česku. Hranici v této oblasti hlídají vojáci z Opole, kteří muže zastavili.

 

Podle mluvčího jednotky přijelo z české strany k hranici osobní auto, ze kterého vystoupil muž a i přes varování vojáků chtěl překročit do Polska. "Muž výzvy nerespektoval, byl agresivní a opakovaně se snažil překročit hranici," popsal kapitán Piotr Pluciennik.

 

 

Muže zastavily až dva varovné výstřely, které vojáci museli vypálit. Poté ho zadrželi a předali pohraniční stráži. Další podrobnosti armáda nesdělila, není proto jasné, proč se muž tak vehementně pokoušel dostat do Polsko.

 

Za posledních několik dní jde o druhý takový případ v opolské části hranice. Už dříve vojáci zadrželi tři Čechy, kteří překročili hranici nevědomky. Těm ale stačilo jen slovní upozornění.

Související témata:
TN.cz