Orkán Sabina

Na hřiště v Praze spadl vzrostlý strom, zraněné děti odvezla sanitka

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 15:35
10.2. 2020 14:45
Téma:

Pražští záchranáři v pondělí odpoledne vyjížděli na jedno z dětských hřišť v Klánovicích na okraji metropole. Do prostoru, kde si hraje omladina, se kvůli silnému větru zřítil velký strom a zranil dva školáky.

"Mohu potvrdit, že jsme ve Smržovské ulici zasahovali u chlapce a dívky po pádu stromu sraženého větrem," uvedla na dotaz TN.cz před 15. hodinou mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

 

Doplnila, že sanitka patnáctiletého teenagera a jeho o rok mladší vrstevnici odvezla na chirurgii nemocnice Na Bulovce. "Chlapec má zranění na hlavě, dívka na zápěstí a také má naražená záda," upřesnila Poštová.

 

 

"O incidentu jsme se dozvěděli přibližně ve 13:45. Děti zasáhly větve padajícího stromu. Kolegové celý areál z bezpečnostních důvodů obehnali páskou," dodal mluvčí policie Jan Rybanský.

 

Nejde bohužel o jediná zranění, která má orkán Sabina v Česku na svědomí. Zranění utrpěl mimo jiné už ráno řidič, na jehož auto spadl strom. Zdravotníci z Vysočiny kvůli orkánu převezli do 15. hodiny do nemocnic celkem tři lidi - jeden člověk se zranil, když na kabinu jeho náklaďáku spadl strom, další dva poranily letící předměty - popelnice a části plechové střechy.

 

Podrobně sledujeme události spojené s orkánem Sabina zde.

GALERIE: Pád stromu na dětském hřišti v Klánovicích

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Pád stromu na dětském hřišti v Klánovicích - 1

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz