Nebezpečná šelma

Na jihu Čech se objevila puma! Policisté varují obyvatele i turisty

Téma:

Mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku se pravděpodobně objevila puma americká. Policisté proto varují tamní obyvatele a turisty před pohybem v přírodě. Opatrní by měli být zejména lidé s malými dětmi, chování šelmy je totiž nevyzpytatelné.

Informaci o možném výskytu velké kočkovité šelmy na Jindřichohradecku dostali policisté od očitých svědků. "Šelma měla být ve volné přírodě pozorována již od dubna letošního roku, tato skutečnost však byla policistům oznámena až nyní," informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Údajně by se mělo jednat o dospělou pumu americkou, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí. V Česku se šelma přirozeně nevyskytuje. Podle policistů by tak mohlo jít o zvíře, které uteklo některému z chovatelů.

 

"Chování této šelmy je nepředvídatelné, jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé osoby neútočí, přesto je však na místě opatrnost," varují policisté.

 

 

Kriminalisté teď zároveň hledají hodnověrné a aktuální informace o výskytu a pohybu zvířete. Pokud je máte, zavolejte na linku 158. S odborníky už policie řeší možnosti lokalizace a odchytu šelmy.

pan TN.cz