DESÍTKY NAKAŽENÝCH

Na jihu Čech se šíří žloutenka. Pokud máte příznaky, jděte k lékaři

Michaela Klárová
Michaela Klárová
14.10. 2020 11:50
Téma:

Počet lidí se žloutenkou se na jihu Čech zvýšil. V tamních nemocnicích leží už více než čtyřicet pacientů. A není vyloučeno, že v dalších dnech bude jejich počet ještě stoupat.

Hygienici zaznamenali největší počet pacientů s hepatitidou typu A na Českobudějovicku, Českokrumlovsku, Jindřichohradecku, Táborsku a Prachaticku.

Nemocných je více než čtyřicet. Od začátku října, kdy se objevily první případy, každým dnem přibývají další a hygienici nevylučují, že jich bude mnohem víc.

 

Nemoc se na jihu Čech začala šířit v době, kdy zdravotnická zařízení čelí růstu pacientů s Covidem-19. Zdravotníci pacienty se žloutenkou proto oddělují od ostatních. Už minulý týden je začali převážet na vyhrazené oddělení Českokrumlovské nemocnice. Hospitalizovaní jsou ale i v nemocnici ve Strakonicích.

 

 

Zdravotníci ve vybraných nemocnicích kvůli šíření koronaviru a prudkému nárůstu pacientů omezí rozsah poskytované péče ve vybraných odděleních. Týká se to třeba chirurgie nebo kardiochirurgie.

 

Takzvaná nemoc špinavých rukou se podle hygieniků začala šířit z jedné kantýny u českobudějovického nádraží. Ti, kteří se tam na přelomu září a října stravovali a pociťují zdravotní problémy, by se měli podle hygieniků obrátit na se své obvodní lékaře.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz