NEHODA NA DRÁZE

Při srážce vlaků na Karlovarsku dva lidé zemřeli. Zraněných jsou desítky

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Eva Pavelková
7.7. 2020 16:00
Téma:

Na Karlovarsku se v úterý odpoledne srazily dva osobní vlaky. Podle záchranářů zemřeli dva lidé a desítky dalších utrpěly zranění. Všechny už se podařilo z vlaků vyprostit. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Dva osobní vlaky se srazily v úterý mezi Novými Hamry a Perninkem na Karlovarsku asi deset minut po třetí odpoledne. Při srážce se těžce zranili čtyři lidé, dva zemřeli. Celkový počet zraněných je 22. Vlaky jelo 33 cestujících.

 

"Záchranné složky pracují na maximum, všichni zranění jsou už vyproštění," napsal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na twitteru kolem čtvrt na šest večer.

 

Jste svědkem nebo účastníkem této nehody? Máte fotku nebo video? Pošlete nám je na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook.

 

 

"V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení z nedbalosti. V současné době máme jednu osobu v zadržení," uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. Zadrženým je jeden ze strojvůdců, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

 

Policisté nehodu vyšetřují spolu s příslušníky Drážní inspekce. "Provoz na trati je omezený. Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti mimořádné události v místě jejího vzniku. Prozatím byly škody odhadnuty na 20 milionů korun," upřesnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

 

U nehody zasahovalo asi deset jednotek záchranné služby, sedm z Karlovarského kraje a tři posádky z Ústeckého kraje. "Byla také aktivovaná letecká záchranná služba Plzeňského a Jihočeského kraje. Požádali jsme o pomoc hasiče s evakuačním autobusem a dopravní zdravotníky," doplnil Hes. Celkem se jednalo o více než sto lidí.

 

Na místo zamířil generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). "Jsem hluboce zarmoucen zprávou o vlakovém neštěstí na Karlovarsku. Chci vyjádřit soucit s oběťmi tragédie a soustrast jejich rodinám," kondoloval Havlíček na twitteru.

 

 

Podívejte se na reportáž z Odpoledních Televizních novin:

 

Srazil se vlak jedoucí z Karlových Varů do Johanngeorgenstadtu v Německu s vlakem v protisměru. Omezení dopravy v úseku trvalo do středeční půl šesté ráno. O náhradní dopravu se staraly autobusy.

 

Na další záběry z místa se podívejte zde:

TN.cz