skupina zlodějů

Na Karlově mostě se rozmohla zakázaná hra. Lidé přichází o tisíce

Téma:

Až osm let vězení hrozí skupině sedmi lidí, která podle policie okrádala turisty na Karlově mostě při hře tzv. skořápek. Policie je sledovala několik týdnů, hlavní organizátor skončil ve vazbě.

Kriminalisté z Prahy 1 si před několika týdny všimli, že se na Karlově mostě začala objevovat skupina několika lidí, která hraje tzv. skořápky a okrádá kolemjdoucí. Postupem času zjistili, že se jedná o šest mužů a jednu ženu, kteří mají jasně rozdělené role.

 

Podle policistů jeden z mužů hru provozoval a ostatní předstírali, že jsou hráči a vyhrávají nemalé částky. To mělo nalákat náhodné kolemjdoucí, kteří se zastavovali a po chvilce sledování hry nabyli dojmu, že vyhrát je snadné. 

 

 

Jenže opak byl pravdou a lidé přišli o nemalé částky. Další z organizované skupiny měl za úkol hlídat, jestli nejde policie. Právě to, že členové skupiny měli jasně rozdělené role a úkoly, mělo vliv na právní kvalifikaci činu.

 

Policie je teď viní z provozování nepoctivých her a sázek, za které hrozí až osm let vězení. Kriminalisté zároveň podali podnět na vzetí do vazby. V té nakonec skončil hlavní organizátor hry. Podle informací Aktu.cz mělo jít o Češku, čtyři Slováky a Makedonce. Hlavní organizátor má pocházet z Chorvatska.  

 

Hlavní organizátor skončil ve vazbě:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

YouTuber hrál Pokémony uprostřed známého kostela. Hry na posvátném místě bude do konce života litovat!

Britská královská rodina nesmí hrát celosvětově oblíbené Monopoly! Důvod je vážně šílený

Související témata:
mom TN.cz