Pohotový zásah zabránil dalším škodám

Na Kladensku hořel náklad osobních aut, škoda dosáhla čtyř milionů korun

Petr Barták
Petr Barták
10.10. 2020 21:01
Téma:

Středočeští hasiči zasahovali dnes krátce po poledni v katastru obce Hořešovičky v okrese Kladno u požáru nákladní soupravy, která převážela devět osobních aut. I přes rychlý zásah hasičů oheň zničil pět aut i samotný náklaďák.

K požáru došlo na starém úseku silnice číslo 7 v katastru obce Hořešovičky. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče ze stanic Slaný a Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Klobuky a Plchov.

 

 

Shodou okolností ještě před příjezdem hasičských jednotek místem požáru projížděl profesionální hasič z Kladna. Tomu se spolu s řidičem soupravy podařilo před rychle postupujícími plameny zachránit čtyři převážená vozidla ze zadní části soupravy.

 

 

„Velitel zásahu po příjezdu rozhodl o postupném nasazení tří vodních proudů na rozvinutý požár. Po snížení intenzity hoření byl požár dohašen pomocí střední pěny z pěnotvorného zařízení PRO/pak. Celý zásah probíhal v dýchací technice, deset minut před třináctou hodinou byl požár lokalizován, “ uvedl tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje Ing. Jaroslav Gabriel.

 

Kvůli kontaminaci půdy naftou vyrozumělo operační středisko vodoprávní úřad a starostu obce Hořešovičky. Přivolaný zástupce Správy a údržby silnic vyhodnotil poškození vozovky a označil místo dopravními značkami. Do 15 hodin zůstala na místě dobrovolná jednotka obce Klobuky, která zajistila dohlídku.

 

Podle vyšetřovatele hasičů požár způsobila technická závada v motorovém prostoru jednoho z převážených vozidel. Plameny napáchaly škodu za 4 miliony korun. Díky duchapřítomnému zásahu řidiče a hasičů se podařilo uchránit vozidla a přívěs za 1,2 milionu korun.
 

Související témata:
TN.cz