GALERIE zasahoval vrtulník

Na Kladensku se utrhl výtah s lidmi. Zranění uvízli čtyři metry hluboko

Na Kladensku se zřítil výtah s lidmi - 4
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Téma:

K pádu výtahu vyjížděli středočeští hasiči na Kladensko v pondělí odpoledne. Hasiči zachraňovali dva uvězněné, jednoho musel transportovat vrtulník do nemocnice.

Výtah se utrhl v pondělí před 15. hodinou v rodinném domě v Libušíně na Kladensku ve Středočeském kraji. Byli v něm tři lidé, se kterými spadl do přibližně čtyřmetrové hloubky.

 

Hasiči dorazili na místo necelých deset minut po vyhlášení poplachu. Pustili se do komplikované záchrany dvou uvězněných, kterým se z výtahu nepodařilo dostat ven. Jednomu ze zraněných se podařilo postavit improvizované schodiště, po kterém následně vylezl nahoru.

 

 

Před příjezdem hasičů slezli dolů za zraněnými po vytvořeném schodišti lékařka a policista. "Po prozkoumání místa zásahu hasiči za pomoci trojnožky a improvizovaného kladkostroje spustili dolů ještě lékaře letecké záchranné služby a dva příslušníky lezeckého družstva," informovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

 

Vzhledem k náročným stísněným podmínkám poskytli lékaři zraněným, kteří uvízli ve výtahu, to nejnutnější ošetření. Hasiči následně oba pacienty stabilizovali a připravili na přesun pomocí lanové techniky.

 

"Muž, který utrpěl těžší zranění, byl vytažen v transportní vaně. Druhou osobu hasiči vytáhli za pomoci evakuačního záchranářského trojúhelníku," popsala Fliegerová. Vážně zraněného muže následně transportoval vrtulník do nemocnice.

 

 

GALERIE: Na Kladensku se utrhl výtah s lidmi

1
/
7
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Na Kladensku se zřítil výtah s lidmi - 6

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sik TN.cz